Bakteriobójcze źródła światła

www.kolnowarsztatymuzyczne.eu proktolog poznań

Używanie lamp bakteriobójczych w placówkach medycznych, przychodniach czy laboratoriach to efektywny i tani sposób na podwyższenie standardu czystości. Kiedyś takie rozwiązania nie były dostępne, więc mogliśmy polegać wyłącznie na środkach chemicznych do dezynfekcji. Obecnie również są one stosowane, jednak lampy stanowią dla nich cenne wsparcie.

Swoje właściwości oświetlenie zawdzięcza zastosowaniu żarówek emitujących światło UV-C, które jest w stanie eliminować wirusy, bakterie, grzyby i pleśnie. Przeciętnie zasięg działania pojedynczej lampy montowanej na suficie lub na ścianie to około 12 metrów kwadratowych. Oznacza to, że ilość lamp w pomieszczeniu należy dostosować do jego rozmiarów i umieścić je w takich sektorach, aby obejmowały jak największą powierzchnię.

Działanie lamp wzmacnia dodatkowy odbłyśnik, który otacza żarówkę i rozprasza emitowane światło. Przeciętna trwałość promiennika jest szacowana na 8 tysięcy godzin ciągłej pracy. Na rynku dostępne są lampy różnego typu, w tym przenośne, które można stosować cyklicznie podczas odkażania.