Czy interesują nas lampy do ogrodu

krasnal ogrodowy akclean.pl

Mówiąc lampy niejednokrotnie w pierwszej chwili przed oczami stają nam lampy sufitowe do salonu, łazienki, na korytarz, a może nawet i do dziecięcego pokoju. Ale nie możemy zapominać o tym, że dobra aranżacja ogrodu powinna również przewidywać w tym miejscu lampy, które będą nam wieczorami oświetlały ścieżki, tak abyśmy swobodnie mogli się poruszać, albo przy delikatnym świetle posiedzieć ze znajomymi przy grillu. Jednak wybór lampy ogrodowej nie należy do najłatwiejszych, a to oznacza, że powinniśmy sobie dać na to trochę czasu, tak abyśmy mieli pewność, że wybierzemy takie, które faktycznie spełnią nasze oczekiwania i przez dłuższy czas będą nam dobrze służyły.

Sposób zasilania

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym, w jaki sposób chcemy, aby te lampy były zasilane. Możemy je podłączyć do prądu, ale wówczas może się okazać, że konieczne będzie przekopanie sporej części ogródka, tak aby kable mogły być podciągnięte w odpowiednie miejsca. Jeśli dopiero jesteśmy na etapie jego aranżacji, to oczywiście nie będzie z tym najmniejszego problemu, ale jeśli mamy już gotowy ogród i lampy są ostatnim elementem, który ma się w nim znaleźć, to jednak takie rozwiązanie nie będzie należało do najlepszych. Dlatego też warto wiedzieć, że zaproponowane mogą nam być lampy solarne. One przez cały dzień będą czerpały energię ze słońca, a następnie będą ją przekształcały w światło, które w nocy będzie nam rozświetlało ogród. Oczywiście, takie lampy będą świeciły przez cały czas i tak długo na ile starczy im energii, poza tym musimy mieć pewność, że będą stały w dobrze nasłonecznionym miejscu, aby mogły tą energię słoneczną przekształcić w prąd.

Jeśli będziemy mieli je ustawić w zacienionym miejscu, to może się okazać, że ostatecznie nie zdadzą egzaminu i nie będziemy z nich zadowoleni. Dlatego też tak ważne jest to, aby dokładnie przeanalizować obydwie możliwości i wybrać tą najlepszą dla nas.

Jaki typ?

Oczywiście musimy się też zastanowić, jak mają wyglądać takie lampy. Możemy zdecydować się na niewielkie lampy, wyglądające trochę jak patyki, które będziemy wbijać w ziemię. Możemy wybrać odpowiednio pomniejszone lampy, które będą stylizowane na dawne latarnie uliczne, co z pewnością przyda naszemu ogródkowi niesamowitego uroku, zwłaszcza jeśli zadbamy, aby pozostałe akcesoria również były utrzymane w tym stylu z epoki. Ale możemy kupić lampy ogrodowe, które będą nieduże, będą wmontowane w figurki zwierząt albo kamieni, tak że nawet nie będą się rzucały w oczy, a kiedy zajdzie potrzeba dadzą nam dostatecznie dużo światła, które będzie rozproszone na wysokości ziemi. To może sprawić, że ogród zyska niesamowity urok, a jednocześnie te lampy będą na tyle delikatne, że nie będą swoją obecnością psuły całej kompozycji. Jeżeli wjedziemy do sklepu budowlanego albo ogrodniczego, to szybko przekonamy się, że do wyboru mamy wiele różnych lamp ogrodowych. Warto spojrzeć na nie pod kątem zasilania, wielkości, wyglądu, dopasowania do ogrodu, ale także wytrzymałości, tak abyśmy kupując je, mieli pewność, że będą nam dobrze służyły przez wiele lat.