Fryzjer dobierze nam odpowiednią fryzurę

www.octopus.edu.pl Jadwiga Bernardczyk Meller

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby wyglądać dobrze i co więcej, takiej która nie chciałaby się dobrze czuć we własnym ciele. Tak naprawdę na takie dobre samopoczucie wpływ może mieć bardzo wiele, różnych rzeczy, a to oznacza, że powinniśmy działać kompleksowo. Nic więc dziwnego, że wiele osób, zwłaszcza kobiet, nieustannie zastanawia się, w jakiej fryzurze będzie im najlepiej, zwłaszcza jeśli do tej pory nie trafiły na takie uczesanie, przy którym miałyby poczucie, że to jest właśnie to, co zawsze powinny mieć na głowie.

Dlatego też warto próbować z różnymi wariantami, aż nie znajdziemy takiego, w którym poczujemy się naprawdę dobrze. Ale co zrobić, jeśli same nie mamy pewności, co byśmy chciały mieć na tej głowie?

Dobry fryzjer

Jeżeli marzy nam się zmiana fryzury, ale na taką co do której będziemy miały pewność, że będzie ona strzałem w dziesiątkę, to powinniśmy udać się do fryzjera. Najlepiej popytać wśród znajomych kogo mogłyby polecić i czy znają kogoś, kto będzie w stanie dobrać dla nas odpowiednią fryzurę.

Może się okazać, że dzięki temu trafimy do specjalisty, który nie tylko podpowie nam czy powinnyśmy mieć raczej długie czy krótkie włosy, czy mają być proste czy kręcone, z grzywką czy bez grzywki, ale może się również okazać, że doradzi nam on zupełnie inny kolor. Taki, który będzie potrafił wydobyć blask z naszych oczu i sprawi, że nasza twarz będzie sprawiała wrażenie młodszej niż w rzeczywistości będziemy. Czasami może się okazać, że zaproponowane cięcie będzie dość drastyczne, ale jeśli wybrany przez nas fryzjer naprawdę będzie się znał na swoim zadaniu i będzie potrafił powiedzieć, co będzie dla nas najlepsze, to może się okazać, że w ten sposób zyskamy najlepsze uczesanie jakie do tej pory miałyśmy.

Niezwykle ważne w tym wszystkim jest to, aby mieć zaufanego fryzjera, co do którego będziemy miały pewność, że bez względu na to co zaproponuje, zawsze będziemy się świetnie prezentowały i co więcej, będziemy się dobrze czuły.

Może nam to zabrać trochę czasu

Oczywiście idealnie by było, gdyby każdy fryzjer potrafił zaproponować swoim klientom takie uczesanie, które najlepiej będzie do nich pasowało. Niestety, do tego trzeba mieć trochę smykałki i nie zawsze nawet najlepsza nauka, jest w stanie wydobyć takie umiejętności.

To może oznaczać, że zanim trafimy do takiego fryzjera, który będzie potrafił idealnie dopasować fryzurę do wyglądu klienta, zajmie nam to trochę czasu. Ale nawet jeśli jeszcze nie trafiliśmy na takiego specjalistę, to i tak warto eksperymentować z kolorami i fryzurami. Może się wówczas okazać, że przez przypadek trafimy na coś, co naprawdę będzie nam odpowiadało i przy czym stwierdzimy, że faktycznie dobrze się czujemy w takiej propozycji.

Pamiętajmy, że to tylko włosy, one odrosną, a co poszalejemy z wyglądem, to będzie nasze i w przyszłości będziemy je miło wspominać. Warto tak długo szukać swojej fryzury i koloru, aż w końcu je znajdziemy. Wtedy naprawdę dobrze będziemy się czuć w swoim ciele, bez względu na to, co będzie się działo.