Grzybowo w sam raz dla rodzin

Z wiekiem wszyscy doceniają wagę spokojnego, urlopowego wypoczynku. Warto zatem znać miejscowości letniskowe, które taki spokój zapewniają. W bezpośrednim sąsiedztwie gwarnego Kołobrzegu znajduje się Grzybowo. Wieś mająca nieco ponad 1000 stałych mieszkańców i będąca jednym z ciekawszych turystycznych punktów w tych okolicach. Na uwagę zasługuje głównie typowo rodzinny profil miejscowości. Brak tam dyskotek, hałaśliwych miejsc i gwaru, o który łatwo chociażby w Mielnie. Nawet w szczycie sezonu miejsce to jest wypełnione przede wszystkim rodzinami z dziećmi oraz emerytami, którzy szukają spokojnego czasu nad Bałtykiem.

Fani kontaktu z wodą morską na pewno będą zadowoleni z wizyty w Grzybowie. Znajduje się tam kąpielisko morskie szerokie na 710 metrów linii brzegowej. Są tam aż cztery odcinki plaży strzeżonej, każdy o szerokości 100 metrów. Można tam liczyć na pomoc wykwalifikowanego ratownika, jeśli zajdzie taka potrzeba. Sezon kąpielowy wyznaczany jest zazwyczaj od czerwca do początków września. W 2012 roku kąpielisko spełniało wymagania Unii Europejskiej i również obecnie cechuje się wysokim poziomem czystości.

Ciekawostkę stanowi fakt, że pomiędzy Grzybowem a wsią Dźwirzyno wydzielono specjalny pas plaży przeznaczony dla naturystów. Każdego roku w sierpniu w Grzybowie organizowany jest Jarmark Ceramiczny, który trwa dwa dni. W czasie imprezy istnieje możliwość zapoznania się z tajnikami ceramiki i bednarstwa. Można również kupić interesujące wyroby rękodzielnicze oraz plastyczne. Przy grzybowskiej parafii od 2008 roku rośnie Dąb Papieski.