Jak chronić włosy przed słońcem?

www.mashupevents.pl metoda omo żylaki poznań

Dermatolodzy cały czas przypominają nam, jak ważna jest ochrona skóry przed działaniem promieni słonecznych. Przez tak dużą dawkę informacji, każdy z nas już wie, aby nie przebywać na słońcu w czasie od 10 do 16 i koniecznie stosować kremy z filtrem.

Wciąż jednak niewielu zdaje sobie sprawę, że na szkodliwe działanie słońca wystawiona jest nie tylko nasza skóra, ale również włosy. Jeśli nie będziemy o nie odpowiednio bać, po wakacjach możemy zobaczyć w lustrze suche i zniszczone strąki.

W jaki sposób chronić więc włosy przed słońcem? Najprostszym sposobem jest oczywiście noszenie nakrycia głowy. Czapka z daszkiem, apaszka czy kapelusz – każde z nich spełni swoje zadanie.

Wiadomo jednak, że nie zawsze możemy sobie pozwolić na zakrycie głowy. Co wtedy zrobić? Z pomocą przychodzą nam maski i kosmetyki z filtrami.

Latem, gdy włosy narażone są na promieniowanie ich regularna pielęgnacja w postaci nakładania odżywek po każdym myciu to podstawa. Filtry przeciwsłoneczne znajdziemy przede wszystkim w kosmetykach przeznaczonych do włosów farbowanych – latem warto ich używać, nawet jeśli nasz kolor jest naturalny.