Jak chronić włosy przed słońcem?

mikrodermabrazja krok po kroku żylaki poznań

Dermatolodzy cały czas przypominają nam, jak ważna jest ochrona skóry przed działaniem promieni słonecznych. Przez tak dużą dawkę informacji, każdy z nas już wie, aby nie przebywać na słońcu w czasie od 10 do 16 i koniecznie stosować kremy z filtrem.

Wciąż jednak niewielu zdaje sobie sprawę, że na szkodliwe działanie słońca wystawiona jest nie tylko nasza skóra, ale również włosy. Jeśli nie będziemy o nie odpowiednio bać, po wakacjach możemy zobaczyć w lustrze suche i zniszczone strąki.

W jaki sposób chronić więc włosy przed słońcem? Najprostszym sposobem jest oczywiście noszenie nakrycia głowy. Czapka z daszkiem, apaszka czy kapelusz – każde z nich spełni swoje zadanie.

Wiadomo jednak, że nie zawsze możemy sobie pozwolić na zakrycie głowy. Co wtedy zrobić? Z pomocą przychodzą nam maski i kosmetyki z filtrami.

Latem, gdy włosy narażone są na promieniowanie ich regularna pielęgnacja w postaci nakładania odżywek po każdym myciu to podstawa. Filtry przeciwsłoneczne znajdziemy przede wszystkim w kosmetykach przeznaczonych do włosów farbowanych – latem warto ich używać, nawet jeśli nasz kolor jest naturalny.