Jak malować się latem?

aspazja https://www.reh-beauty.pl/kosmetyka-estetyczna/

Choć wakacje to czas wyczekiwany niemal przez wszystkich, letnie upały bywają trudne do zniesienia. Gdy temperatura powietrza przekracza dwadzieścia kilka stopni, trudno przez cały dzień czuć się dobrze i świeżo.

Dotyczy to szczególnie kobiet, które nie wyobrażają sobie pójścia do pracy w makijażu. W jaki sposób więc malować się latem, aby po kilku godzinach nasza twarz też wyglądała dobrze? Po pierwsze – makijaż zacznijmy od kremu matującego.

Dzięki temu nasza skóra będzie wydzielać mniej sebum i dłużej zachowa świeży wygląd. Podczas upałów koniecznie zrezygnujmy też z ciężkich podkładów.

Nawet, jeśli jesteśmy posiadaczkami cery z niedoskonałościami – nie stawiajmy wówczas na dokładne krycie. Wysoka temperatura może sprawić, że makijaż po prostu „spłynie”.

Jeżeli natomiast nasza cera nie potrzebuje zbyt wielu poprawek – latem używajmy lekkich kremów BB. Aby zapobiec świeceniu się skóry w ciągu dnia, nośmy ze sobą bibułki matujące.

W czasie upałów uważajmy też na zbyt mocny makijaż oczu – pod wpływem ciepła kreski namalowane kredką mogą się rozmazywać i wyglądać nieestetycznie.