Jak malować się latem?

www.chicmagazine.pl licówki warszawa

Choć wakacje to czas wyczekiwany niemal przez wszystkich, letnie upały bywają trudne do zniesienia. Gdy temperatura powietrza przekracza dwadzieścia kilka stopni, trudno przez cały dzień czuć się dobrze i świeżo.

Dotyczy to szczególnie kobiet, które nie wyobrażają sobie pójścia do pracy w makijażu. W jaki sposób więc malować się latem, aby po kilku godzinach nasza twarz też wyglądała dobrze? Po pierwsze – makijaż zacznijmy od kremu matującego.

Dzięki temu nasza skóra będzie wydzielać mniej sebum i dłużej zachowa świeży wygląd. Podczas upałów koniecznie zrezygnujmy też z ciężkich podkładów.

Nawet, jeśli jesteśmy posiadaczkami cery z niedoskonałościami – nie stawiajmy wówczas na dokładne krycie. Wysoka temperatura może sprawić, że makijaż po prostu „spłynie”.

Jeżeli natomiast nasza cera nie potrzebuje zbyt wielu poprawek – latem używajmy lekkich kremów BB. Aby zapobiec świeceniu się skóry w ciągu dnia, nośmy ze sobą bibułki matujące.

W czasie upałów uważajmy też na zbyt mocny makijaż oczu – pod wpływem ciepła kreski namalowane kredką mogą się rozmazywać i wyglądać nieestetycznie.