Kameralne Międzywodzie

www.kszielonoczarni.pl www.powiatzachodni.pl

Kawałek za Dziwnowem znajduje się znacznie mniejsza, ale równie przyjemna nadmorska miejscowość, która jest wprost idealnym miejscem na wypoczynek dla osób ceniących spokój i mniejszy niż zwykle tłok. W Międzywodziu można spędzić bardzo miło czas, ponieważ miejscowość oferuje gościom bogatą bazę turystyczną. Pensjonaty, domy gościnne, kwatery prywatne i hotele czekają w okresie wakacyjnym, a niektóre z nich są czynne nawet przez cały rok. Na terenie wsi działa ośrodek wypoczynkowy związany z jednym z największych poznańskich zakładów przemysłowych – Wiepofamą.

Zadbane uliczki są pełne sklepów, punktów gastronomicznych i miejsc, w których można napić się piwa i nieco odpocząć. Z uwagi na fakt, że wieś nie jest centrum imprezowym, bez obaw mogą tam przyjeżdżać rodziny z dziećmi oraz osoby starsze. Wieczorami i w nocy jest w Międzywodziu raczej cicho, co sprzyja dobremu wypoczynkowi. Na miejscu działają ośrodki o profilu sanatoryjnym, co wynika po części z faktu, iż miejscowość przez ponad 30 lat posiadała status destynacji uzdrowiskowej. Cenny mikroklimat wciąż się zachował, choć w 2005 roku Międzywodzie straciło status uzdrowiska.

W ciągu kilkunastu lat rozwoju działalności turystycznej wieś znacznie się rozbudowała. Aktualnie ma ona wedle oficjalnych statystyk ponad 600 stałych mieszkańców. Na jej terenie pojawiło się wiele nowych obiektów, głównie o przeznaczeniu noclegowym oraz gastronomicznym. Wart odnotowania jest fakt, że Międzywodzie jako takie leży we wschodniej części Wyspy Wolin, o której jeszcze napiszemy.