Korzystajmy z delikatnych farb

szampony do włosów www.cowsolankach.eu proktolog poznań

Jedne panie często się farbują, bo uwielbiają eksperymentować ze swoim wyglądem, próbować czegoś nowego i nie znoszą w tym temacie nudy. Inne farbują się dlatego, że zaczynają się u nich pojawiać pierwsze siwe włosy i starają się je zakryć. Dlatego też, tak ważne w tym wszystkim jest to, abyśmy za każdym razem podczas farbowania wybierali delikatne farby. Salony fryzjerskie coraz częściej w nie inwestują, wiedząc że ważny jest nie tylko kolor, ale również dbałość o same włosy, ale nie zawsze tego pilnujemy, zwłaszcza jeśli nakładamy farbę samodzielnie, we własnym domu. A szkoda, bo w ten sposób sprawiamy, że nasze włosy tracą na kondycji i później znacznie trudniej jest doprowadzić je do poprzedniego stanu.

Rozjaśnianie niszczy bardziej

Od lat wiadomo, że najbardziej niszczymy włosy wtedy, kiedy chcemy je rozjaśnić.

To oznacza, że w tym przypadku szczególnie powinnyśmy zwracać uwagę na farby, jakie będą w tym celu wykorzystywane. Już samo rozjaśnianie mocno wpływa na strukturę włosa, a jeśli do tego nałożymy na nie niszczącą farbę, która będzie miała bardzo agresywne działanie, to może się okazać, że nasze włosy staną się łamliwe, matowe i mało eleganckie. Dlatego też powinnyśmy dokładnie sprawdzać skład farby, z której chcemy skorzystać. Im będzie ona delikatniejsza, tym większa będzie szansa na to, że nie będzie wpływała na strukturę naszych włosów, a co się z tym wiąże, nie będzie na nie wywierała negatywnego wpływu. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że przy tego typu farbach, trzeba unikać tych które zawierają w sobie alkohol, bo on również ma negatywny wpływ na strukturę włosa. No i jeśli jest taka możliwość, to warto się decydować na farby, które zawierają odżywkę nawilżającą, którą będziemy mogły nałożyć na włosy, już po farbowaniu.

Tak aby je odżywić i trochę wzmocnić po tym całym naszym działaniu.

One także dobrze kryją

Niektóre kobiety obawiają się, że jeśli skorzystają z propozycji zastosowania delikatnych farb, to może się okazać, że nie będą one kryły tak dobrze, jak stare farby, które takie delikatne nie są. To będzie oznaczało obawę o to, że nie zostanie dokładnie przykryte to, co w chwili obecnej mamy na głowie, a dodatkowo jeszcze pojawia się obawa, że ten nowy kolor zostanie szybko spłukany i znowu będziemy musiały iść do fryzjera. Ale prawda jest taka, że nie mamy się czego obawiać. Owszem, te farby nie są takie ostre i nie wgryzają się tak mocno we włosy. Ale jednocześnie są tak skonstruowane, że są bardzo wytrzymałe, a to oznacza, że spokojnie przez dłuższy czas będą w stanie utrzymać się na naszych włosach i nic złego nie będzie się z nimi działo, nawet jeśli stosunkowo często będziemy myć głowę.

Warto zobaczyć jakie farby do włosów są nam proponowane, co one zawierają w swoim składzie i które z nich należą do tych delikatnych, które nie niszczą włosów podczas farbowania. Jeśli mamy taką możliwość, to zawsze powinniśmy sięgać właśnie po te delikatne farby, bo dzięki nim będziemy mieć nie tylko ładny kolor, ale również mocne i piękne włosy.