Lampa dobrana do wielkości pomieszczenia

www.gugikkonferencja2015.pl tapety kuchenne poznań https://www.lumixen.pl/

Podczas wybierania lampy, skupiamy się często na jej wyglądzie. Na tym czy ma mieć klosze, czy ma mieć bardziej tradycyjny czy jednak nowoczesny wygląd. Oceniamy, że ta nam się podoba, ta nie, tą byśmy chcieli mieć, a tej na pewno nie.

Oczywiście wygląd lampy jest ważny, w końcu powinna pasować do danego pomieszczenia, ale też się nam podobać, bo będziemy z niej korzystali przez wiele lat. Jednak warto też pamiętać, że przede wszystkim powinniśmy patrzeć, czy będzie ona dawała odpowiednio dużo światła.

Zależy od wielkości pomieszczenia

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli będziemy mieli duże pomieszczenie, to będziemy musieli wybrać większą lampę, tak abyśmy mieli pewność, że światło, które będzie ona dawała, będzie dochodziło do każdego miejsca.

Jeśli tak się nie stanie, może się okazać, że w danym pomieszczeniu będzie ponuro i mało przytulnie. Z drugiej strony jeśli wybierzemy dużą lampę, dającą mocne światło, a pomieszczenie w którym będzie miała wisieć będzie stosunkowo małe, to również nie będzie się w nim zbyt przyjemnie siedzieć, ponieważ światło będzie za mocne i za ostre. Dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, jakiej wielkości lampę powinniśmy wybrać do konkretnego pokoju, to zawsze warto porozmawiać ze sprzedawcą.

Powiedzieć mu ile metrów ma dane pomieszczenie i do czego nam służy, a on już odpowiednio wszystko dopasuje.

Gabinet i pokój dziecięcy

W gabinecie i w pokoju dziecięcym, z pewnością pewien czas będziemy spędzali przy biurku. Może się wówczas okazać, że w tych pomieszczeniach lampa sufitowa to będzie za mało.

Z jednej strony dlatego, że oświetlając pokój od góry nie będzie dawała odpowiedniego oświetlenia biurka, z drugiej możemy też to światło sobie trochę sami zasłaniać. Dlatego w takich pomieszczeniach poza odpowiedniej wielkości lampą sufitową, powinna się również znaleźć lampa na biurko. Ona również może mieć różną moc, kształt, wielkość i wygląd, a to oznacza, że warto ją dopasować do danego pomieszczenia i dopilnować, abyśmy sami mogli zdecydować czy ma dawać mocniejsze czy słabsze światło.

Warto przyjrzeć się jakie lampy są nam proponowane, a jeśli będziemy mieli problem z dokonaniem ostatecznego wyboru, to warto porozmawiać ze sprzedawcą. On powie nam, na których lampach powinniśmy się skupić.

You may also like...