Lampy na ścianę?

http://www.laminart.pl sukienka na sylwestra

Czasami jest tak, że lampa sufitowa nie wystarczy, aby dokładnie oświetlić całe pomieszczenie, zwłaszcza jeśli planujemy w danym pomieszczeniu czytać książkę, siedząc pd którąś ze ścian. Ale może też być tak, że będziemy mieli lampę sufitową, która będzie dawała ostre światło, a my nie zawsze będziemy potrzebować, żeby było ono aż tak duże. Dlatego też, warto zamontować na ścianach kinkiety. One z jednej strony dadzą więcej światła, jeśli włączymy je razem z lampą sufitową, albo zaoferują nam delikatniejsze światło, jeśli załączymy tylko te na ścianie.

Wybór też mamy spory

Mogłoby się wydawać, że największy wybór będziemy mieli wśród lamp sufitowych i pewnie tak jest. Ale prawda też jest taka, że jeśli się przyjrzymy, to również wśród kinkietów nie będziemy mogli narzekać na brak propozycji. Wśród tego typu lamp również pojawiają się różne wzory, kolory, wielkości, a to wszystko oznacza, że będziemy mogli je dopasować do wyglądu konkretnego wnętrza, tak abyśmy mieli pewność, że będą one go uzupełniały i będą praktycznie dopełnieniem wystroju, na który składa się pozostała aranżacja. Co więcej, takie lampy kinkietowe mogą być włączane poprzez włącznik na ścianie, ale może się również okazać, że niezbędny sznureczek czy przycisk, może się znajdować bezpośrednio na takim kinkiecie. Wówczas trzeba będzie go zamontować na takiej wysokości, abyśmy nie mieli problemów z dosięgnięciem do niego i swobodnym włączeniem takiej lampki. Oczywiście przed zakupem warto też przemyśleć, które rozwiązanie bardziej nam odpowiada, które będzie dla nas wygodniejsze i wówczas skupić się na poszukiwaniu takiej lampki, która będzie spełniała ten warunek.

Dopasowana do sufitowej?

Jeżeli mamy w planach zakupienie kinkietu, to warto się zastanowić czy ma on być dopasowany do lampy sufitowej czy jednak nie.

Czasami można kupić już gotowe komplety, a więc praktycznie nie musimy się w ogóle zastanawiać, czy te dwie lampy będą do siebie pasowały. Ale czasem proponowane są nam osobno kinkiety i osobno lampy sufitowe, a wtedy już jednak musimy sprawdzić, czy wszystko idealnie będzie do siebie pasowało. Tym bardziej, że wcale nie muszą mieć identycznych kloszy. Mogą mieć takie same mocowania i ich kolory, ale mogą mieć klosze z różnym ornamentem. Jeden klosz może być bardziej kremowy, drugi przezroczysty. Ograniczać będzie nas tutaj tylko nasza wyobraźnia, więc czasami warto się zastanowić, czy nie połączyć w jednym pomieszczeniu lampy i kinkietu, które na pierwszy rzut oka w ogóle do siebie nie pasują. Może się okazać, że z odpowiednimi dodatkami efekt końcowy będzie niesamowity. Możemy też zobaczyć jakie połączenia są proponowane w katalogach albo co mówią na ten temat projektanci wnętrz. Możemy być wówczas zaskoczeni, jak niesamowite mogą być niektóre połączenia. Warto się zastanowić czy chcemy mieć kinkiet na ścianie. Zwłaszcza jeśli jesteśmy przed malowaniem, bo wówczas może się okazać, że konieczne będzie przeciągnięcie kabla w odpowiednie miejsce, abyśmy mogli mieć wymarzoną lampę tam, gdzie sobie zaplanowaliśmy.