Nowe organy

ośrodek leczenia uzależnień lublin https://bomedica.com.pl/badania/usg-doppler-poznan/

Niewątpliwą zagwozdką medyczną jest fakt zdobywania zdrowych organów, które w dalszej kolejności kwalifikowałyby się do przeszczepów, mających za zadanie ratowanie ludzkiego życia. Problem bardzo poważny, ponieważ liczba dawców zazwyczaj jest jednak mniejsza aniżeli osób zainteresowanych uzyskaniem takowych części ciała. Medycyna próbując rozwiązać wspomniany problem, dąży do uzyskania możliwości wyhodowania takowych, w pełni sprawnych ludzkich organów zastępczych.

Jednakże jak już wcześniej wspomniano nie jest to po pierwsze proste a pozostaje jeszcze temat etyki związany z tym procesem. Rozwój naukowy daje jednak nadzieję na stworzenie organów zastępczych w postaci sztucznych tworów, skonstruowanych na podobieństwo tych oryginalnych a mogących w pełni je zastąpić. Sztuczne serce, nerka czy też płuco już powoli staje się możliwe.

Mamy jednak nadzieję, że przyszłość przyniesie rozwiązania, które dadzą gwarancję powrotu do zdrowia, stając się posiadaczami „zamiennych” części własnego organizmu.