Piękny uśmiech i zęby do wymiany

www.archiwum.malopolska.pl https://www.aleksanderolsztynski.pl/ klinika leczenia uzależnień Kraków

Dlaczego zęby rosną nam tylko dwukrotnie w trakcie życia, dlaczego tak skonstruowany jest ich rozwój, że nie dosyć, iż nie możemy wymienić ich na nowe, to w dodatku się psują. Próchnica i walka z nią to kolejne wyzwanie, przed jakim stoi medycyna, nie tylko ta estetyczna, ale także, a może przede wszystkim lecznicza. Każdy z nas chciałby cieszyć się pięknym i równym uzębieniem pokazywanym światu i upiększającym nasz uśmiech.

Jednakże wiemy, że nie jest to takie proste. Człowiek dzięki swoim pomysłom wynalazł metody na uzupełnianie ubytków zarówno w poszczególnych zębach jak i całej szczęce. Implanty były czymś innowacyjnym, jednakże bardzo drogim.

Stomatologia przyszłości dążyć będzie do pozyskania takich środków i materiałów leczniczych, które nie tylko pozwolą na uzupełnienie ubytków, uczynią to w sposób bezbolesny i stały. Dadzą możliwość wyhodowania sztucznego zęba, który wszczepiony w ludzką szczękę stanie się jej kompatybilną częścią traktowaną, jako coś własnego. Czy to duże wyzwanie? Zapewne tak, jednak warte prowadzenia badań i prób zbliżających nas do uzyskania zębów na miarę nadchodzących czasów.