Potrzeby włosów się zmieniają

www.zywieckapilka.pl proktolodzy poznań

Jeżeli kiedyś walczyłaś z łupieżem lub przetłuszczającą się skórą głowy nie znaczy to, że do końca życia powinnaś używać kosmetyków przeciwłupieżowych lub do włosów przetłuszczających się. Włosy, tak jak i skóra zmieniają się. Ich potrzeby są zależne od pory roku, stanu zdrowia czy wieku. Aby wybrać im odpowiednią pielęgnację, musisz ciągle je obserwować.

Dobieraj pielęgnację przede wszystkim do warunków zewnętrznych. Latem używaj kosmetyków lekkich, które nie będą obciążały włosów. Stawiaj też na ochronę przeciwsłoneczną i stosuj kosmetyki z filtrami. Zimą natomiast zadbaj o odpowiednie nawilżenie włosów i ochronę przed jego utratą.

Stosuj emolienty, głównie silikony. Nie tylko ochronią one włosy przed mrozem, ale także zminimalizują ryzyko otarć, na jakie narażone są włosy gdy nosisz czapkę, lub owijasz szyję grubym szalem. Zmieniaj też pielęgnację jeśli widzisz, że obecna nie służy twoim włosom. Jeśli kiedyś twoje włosy dobrze reagowały na daną odżywkę, a teraz widzisz, że stają się po niej np.

suche lub tłuste zastąp ją innym produktem.