Wieczne diamenty

palniki do papy budowa maszyn Używane ładowarki teleskopowe MERLO cieszą się uznaniem kupujących

Tych kamieni nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Diamenty budzą od lat ogromne emocje, przez długi czas były najdroższym kamieniem szlachetnym.

Aktualnie ustępują painitowi, jednakże są znacznie od niego powszechniejsze i co za tym idzie bardzo popularne. Diamenty są nabywane z reguły jako lokata kapitału.

Im wyższa gramatura kamienia, tym wyższą wartość sobą przedstawia. Po oszlifowaniu i oczyszczeniu staje się brylantem i w takiej postaci jest wykorzystywany w jubilerstwie.

Trzeba przy tym podkreślić, że klasy czystości diamentów są różne, więc różna jest też ich wycena. W przypadku pierścionków czy kolczyków z diamentowymi oczkami jakie można dość łatwo kupić w sklepach jubilerskich, wykorzystuje się zazwyczaj kamienie niższej jakości, co wcale nie oznacza, że zaręczynowy pierścionek z błyszczącym oczkiem kosztuje mało.

Jednak najpiękniejsze, najbardziej dorodne i siłą rzeczy najdroższe diamenty są zarezerwowane dla milionerów. Część z nich nie wchodzi w ogóle do sprzedaży, stanowiąc na przykład muzealne eksponaty.

Z uwagi na dużą wytrzymałość diament może być używany do precyzyjnego przecinania różnych materiałów oraz efektywnego ostrzenia.