Zadbaj o wagę

stomatologia estetyczna poznań

Wiele osób oburza się na reklamy, w których występują super-szczupłe modelki i modele reklamujący wszystkie produkty od jogurtu po samochody. Taki wizerunek perfekcyjnej kobiety i idealnego mężczyzny może wpędzić w kompleksy przeciętnie zbudowanych odbiorców. Jednak reklamy tego typu mają też pewien pozytywny skutek – zachęcają do dbałości o prawidłowy poziom własnej masy ciała.

Odpowiednia waga jest bardzo ważna dla naszego zdrowia, a w konsekwencji także życia. Na szczupłych ludzi nie tylko chętniej spoglądają przedstawiciele płci przeciwnej. Organizm dobrze zbudowanych, wysportowanych osób działa po prostu znacznie sprawniej.

Atrakcyjność jest tutaj dodatkiem. Główne zalety to doskonałe zdrowie i świetne samopoczucie. Brak nadmiaru tkanki tłuszczowej sprzyja także lepszemu działaniu serca.

Osoby otyłe i posiadające sporą nadwagę zwykle cierpią z powodu zaburzonej gospodarki lipidowej. Do tego dochodzi wyższe stężenie „złego” cholesterolu i zmniejszona ilość cholesterolu „dobrego”. Taki bilans sprawia, że znacznie łatwiej o miażdżycę.

Nie każdy chce być „fit”, ale każdy powinien choć trochę zadbać o własne BMI. Wystarczą niewielkie zmiany w diecie oraz odrobina sportu, by zbędne kilogramy przestały być problemem. Na początek warto zacząć od prostych ćwiczeń i zamiany pojedynczych produktów na ich zdrowsze odpowiedniki.

Bardziej restrykcyjny start może szybko zniechęcić do kontynuowania zmian. Metoda małych kroków sprawdzi się znacznie lepiej. Nie narazimy też organizmu na zbyt duży wysiłek i nagłe zmiany, które mogłyby okazać się szkodliwe.