Kołobrzeg zawsze w modzie

Jednym z symboli nadmorskiego wypoczynku w naszym kraju jest bez wątpienia Kołobrzeg. Miasto bardzo stare, ze wspaniałymi tradycjami historycznymi, ale również z wybitnymi walorami turystycznymi. Na tle innych popularnych kurortów Kołobrzeg z pewnością wyróżnia się tym, że jest miastem relatywnie dużym. Ta rozległość ma swoje gorsze i lepsze strony. Na jednym biegunie mamy lepszą dostępność gastronomii, więcej hoteli i pensjonatów, liczne sklepy, dzięki którym goście mogą bez problemu zrobić bieżące zakupy. Na drugim z kolei znacznie większą liczbę ludzi, hałas i tłok, który daje znać o sobie zwłaszcza w szczycie sezonu.

Mimo to każdego roku do Kołobrzegu zjeżdżają goście z całego kraju i nawet z drugiego końca Polski – dosłownie. To nadmorskie miasto łączy bezpośredni autobus PKS do Zakopanego, który porusza się w obie strony. Jest to bodaj najdłuższe takie połączenie w Polsce i rzeczywiście trzeba przejechać przez cały kraj, aby tam dotrzeć. Są jednak chętni i to w obu miastach. Wszak górale mają Tatry na co dzień i dla odmiany lubią chociaż raz w roku wyrwać się nad Bałtyk. Mieszkańcy Kołobrzegu i okolic podobnie, tylko na odwrót.

Będąc na miejscu na pewno możemy cieszyć się szeroką i zadbaną plażą, która w letnie i słoneczne dni jest wprost wypełniona gośćmi. Znajdziemy tam nie tylko miejsce do opalania, ale też możemy poczuć bliskość z Bałtykiem, wchodząc na doskonale znane kołobrzeskie molo. Nie jest ono tak długie jak to sopockie, ale również pełne uroku. Obowiązkowym punktem pobytu powinno też być wejście na słynną latarnię.

You may also like...