Kołobrzeg zawsze w modzie

www.rallycross-news.pl

Jednym z symboli nadmorskiego wypoczynku w naszym kraju jest bez wątpienia Kołobrzeg. Miasto bardzo stare, ze wspaniałymi tradycjami historycznymi, ale również z wybitnymi walorami turystycznymi. Na tle innych popularnych kurortów Kołobrzeg z pewnością wyróżnia się tym, że jest miastem relatywnie dużym. Ta rozległość ma swoje gorsze i lepsze strony. Na jednym biegunie mamy lepszą dostępność gastronomii, więcej hoteli i pensjonatów, liczne sklepy, dzięki którym goście mogą bez problemu zrobić bieżące zakupy. Na drugim z kolei znacznie większą liczbę ludzi, hałas i tłok, który daje znać o sobie zwłaszcza w szczycie sezonu.

Mimo to każdego roku do Kołobrzegu zjeżdżają goście z całego kraju i nawet z drugiego końca Polski – dosłownie. To nadmorskie miasto łączy bezpośredni autobus PKS do Zakopanego, który porusza się w obie strony. Jest to bodaj najdłuższe takie połączenie w Polsce i rzeczywiście trzeba przejechać przez cały kraj, aby tam dotrzeć. Są jednak chętni i to w obu miastach. Wszak górale mają Tatry na co dzień i dla odmiany lubią chociaż raz w roku wyrwać się nad Bałtyk. Mieszkańcy Kołobrzegu i okolic podobnie, tylko na odwrót.

Będąc na miejscu na pewno możemy cieszyć się szeroką i zadbaną plażą, która w letnie i słoneczne dni jest wprost wypełniona gośćmi. Znajdziemy tam nie tylko miejsce do opalania, ale też możemy poczuć bliskość z Bałtykiem, wchodząc na doskonale znane kołobrzeskie molo. Nie jest ono tak długie jak to sopockie, ale również pełne uroku. Obowiązkowym punktem pobytu powinno też być wejście na słynną latarnię.